Turystyka

Góra Szybowcowa

Na piechotę…

Physio House Sokolik to świetna baza wypadowa. W pobliżu znajduję się wiele szlaków turystycznych. Przez Komarno przechodzi szlak żółty, którym dotrzesz do Rozdroża przy Przełęczy Komarnickiej, natomiast szlak niebieski doprowadzi Cię do szczytu Baraniec i Skopiec. Szlakiem żółtym dojdziesz również do miejscowości Wojcieszów, gdzie będziesz mógł zobaczyć, aż 5 pałaców. Jeżeli masz ochotę na wędrówkę ze szczyptą historii przeplataną pięknym krajobrazem wybierz trasę Janowice Wielkie - Miedzianka – Mniszków – Janowice Wielkie 9 km (szlak żółty). Odkryj Góry Sokole pieszo – Sokolik czeka na Ciebie. Bezpośrednio z naszego domku dotrzesz również do Dziwiszowa. Bajeczne widoki zachęcają do pieszych wędrówek każdą porą roku.

Rudawy

Na rowerze…

Lubisz spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu? To świetnie się składa. Okolica Komarna to właściwe miejsce na wycieczki rowerowe. Bez względu na stopień zaawansowania znajdziesz tu trasę dla siebie. Karkonosze, Góry Kaczawskie, Rudawy Janowickie, Karkonosze czekają, aby je odkryć. Z Physio House Sokolik dotrzesz niebieskim szlakiem do Schroniska Szwajcarka. Skąd biegnie szlak między innymi na Sokolik. Polecamy również trasę rowerową: Janowice Wielkie – Zamek Bolczów – Krzyżna Góra – Sokolniki – Janowice Wielkie a także Rudawy Janowickie - Skalnik. Oczywiście nie można zapomnieć tu o trasach Single track w Karkonoszach - ścieżki MTB, przeznaczone dla do jazdy na rowerach górskich. Łącznie do dyspozycji pasjonatów rowerowych jest ponad 70 km tras, co gwarantuje wspaniałą przygodę na dwóch kołach.

Karkonosze

Samochodem…

Świetnym rozwiązaniem na zapoznanie się z naszą przepiękną okolicą są również wycieczki samochodowe. Region jest bogaty w wiele atrakcji, więc jest co zwiedzać. Zachęcamy do odwiedzenia Karpacza, Szklarskiej Poręby, Cieplic oraz innych pobliskich miejscowości, gdzie znajdziesz ciekawe zabytki świeckie oraz sakralne Dolina Pałaców i Ogrodów, zamki, muzea i wiele więcej.

Rudawy

Karkonosze